Seznam členů

Hlavní stránka / O nás / Seznam členů

EUTIT, s.r.o.

EUTIT, s.r.o.

Firma EUTIT - slévárna taveného čediče a eucoru je jediným výrobcem čedičových výrobků v České republice, jediným výrobcem interiérové čedičové dlažby na světě a současně výrobcem vysoce otěruvzdorného a žáruvzdorného materiálu eucor. Sortiment čedičových výrobků má mnohostranné použití. Pro průmyslové účely to jsou především otěruvzdorná potrubí, vložkovaná čedičem nebo eucorem určená pro pneumatickou a hydraulickou dopravu abrazivních materiálů. Značná část výrobků je pak určena jako ochrana technologických zařízení proti abrazi a chemickým vlivům. Za vysokých teplot pak při použití výrobků z eucoru. Ve stavebnictví jsou používány čedičové dlažby pro průmyslové podlahy v nejtěžších provozech hutní a strojírenské výroby, chemických, potravinářských, textilních i zemědělských závodech. Systém řízení jakosti dle norem ČSN EN ISO 9001 : 2009.

více

Obory: Skleněná a minerální vlákna

FOR G, s.r.o.

FOR G, s.r.o.

Stroje a zařízení pro sklářský průmysl

více

Obory: Strojírenská výroba a servisní organizace

GLASS SERVICE, a.s.

GLASS SERVICE, a.s.

GLASS SERVICE je česká mezinárodně uznávaná konzultační firma v oblasti tavení a tvarování skla. Firma byla založena v roce 1990 skupinou pecních inženýrů a výzkumných pracovníků. V současné době má firma 60 zaměstnanců.

Mezi zákazníky GLASS SERVICE patří více než 300 světových firem. Během uplynulých 14 let firma zaznamenala výrazný nárust obratu a rozšířila nabídku produktů a služeb.

Vedle ústředí firmy ve Vsetíně má firma pobočky v Holandsku (Maastricht), U.S.A. (Stuart, FL), Číně (Qingdao) a na Slovensku (Kalinovo).

Produkty a služby

 • Pokročilé řízení pecí pomocí Expertního systému ES IIITM
 • Simulace procesu tavení a tvarování
 • Matematické modelování
 • Fyzikální modelování
 • Modelování tvarovacího procesu
 • Laboratorní služby
 • Analýza vad ve skle
 • Vysokoteplotní pozorování tavícího procesu
 • Měření redoxu – GS RAPIDOX IITM
 • Pecní audit
 • Dodávky elektrických pánvových pecí
 • Dodávky sklářských ... více

Obory: Strojírenská výroba a servisní organizace

IKATES, s.r.o.

IKATES, s.r.o.

IKATES a později IKATES, s.r.o. je od roku 1996 jednou z nejvýznamnějších organizací na českém trhu, v oblasti zkoušení, certifikace a posuzování shody skla pro stavebnictví. Mezi její zákazníky patří čtyři největší výrobci plochého skla v Evropě - Glaverbel, Saint-Gobain, Pilkington a Guardian Europe, a celá řada středních a menších firem.

IKATES, s.r.o. pracuje v systému autorizovaných osob jako AO č.225. Zkušební laboratoř a certifikační orgán jsou akreditovány Českým institutem pro akreditaci.

Výsledky činnosti laboratoře a certifikačního orgánu jsou uznávána Národním bezpečnostním úřadem a pojišťovacími společnostmi.

V současné době se společnost IKATES soustřeďuje na zavádění evropských norem do systému norem ČSN, tvorbu technických návodů pro činnost autorizovaných osob a zejména na zavádění nových zkušebních postupů, vycházejících z nových evropských norem.

více

Obory: Ostatní organizace

KAVALIERGLASS a.s.

KAVALIERGLASS a.s.

Jsme předním evropským výrobcem, který má více než 175 letou tradici ve výrobě borosilikátového skla. Nabízíme velmi široký sortiment domácenského, průmyslového, laboratorního a technického skla, trubic a průmyslových aparatur. Naše výrobky distribuujeme pod vlastními značkami Simax® a Kavalier®, nabízíme ale i řešení na míru pod značkou zákazníka. Rozmanitost a technická náročnost našeho sortimentu nás nutí stále sledovat a předcházet světové trendy, přicházet s novými technologickými postupy a řešeními. Samozřejmostí je vynikající kvalitativní úroveň, kterou garantujeme. Máme zaveden Systém managementu kvality dle ISO 9001. Většina naší produkce je exportována do více než 90-ti zemí světa. Pravidelně přicházíme s inovacemi, které představujeme na veletrzích, jichž se ve stále větší míře účastníme. Aktivně hledáme nové zajímavé projekty a oblasti, ve kterých se můžeme realizovat, ať už dodávkami výrobků, či participací na výzkumné činnosti apod. V současné době jsme členy týmu několika mezinárodních výzkumných projektů probíhajících pod ... více

Obory: Užitkové sklo a ostatní sklo

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Společnost Knauf Insulation je s 30 lety zkušeností v odvětví jedním z nejrychleji rostoucích dodavatelů a technologických lídrů v oblasti izolací na světě. Knauf Insulation je společensky odpovědnou firmou, která aktivně prosazuje úsporné budovy a udržitelné stavebnictví a proto také neustále snižuje ekologický dopad své výroby. Firma je součástí skupiny Knauf a působí ve více než 35 zemích světa, kde zaměstnává přes 5 000 lidí ve více než 30 výrobních závodech. Jedním z nich je i jeden z nejmodernějších závodů v Evropě v Krupce u Teplic, který vyrábí ekologickou minerální vlnu z recyklovaného skla.

více

Obory: Skleněná a minerální vlákna

Laboratoř anorganických materiálů, Spol. pracoviště ÚACH AV ČR a VŠCHT

Speciální skla pro fotoniku, zákonitosti tavicích dějů v neizotermních podmínkách proudící skloviny a výzkum fyzikálně-chemických procesů při interakci taveniny a vysokoteplotních materiálů
 

více

Obory: Ostatní organizace

Laufen CZ, s.r.o.

Laufen CZ, s.r.o.

Společnost LAUFEN CZ s.r.o. je největší výrobce a prodejce sanitární keramiky v České republice. Své výrobky
nabízí nejen na českém a slovenském trhu, ale k tradičním odbytištím patří i Rusko, Ukrajina, pobaltské země,
Maďarsko, Chorvatsko, Slovinsko, Bulharsko a Rumunsko a nově i západní Evropa, Blízký východ, Afrika a další
oblasti.

Společnost LAUFEN CZ s.r.o. byla založena v roce 1999 jediným společníkem, švýcarskou společností Keramik
Holding AG Laufen, jako obchodní organizace prodávající sanitární keramiku českých výrobců Jihočeské keramiky,
a.s. Bechyně a Keramických závodů, a.s. Znojmo pod značkou JIKA, ale i sanitární keramiku sesterských
společností skupiny Laufen. V roce 2002 došlo k fúzi všech tří českých společností a pod názvem LAUFEN CZ
s.r.o. tak vznikla společnost zaměstnávající ve výrobě a prodeji sanitární keramiky a koupelnového
příslušenství kolem 650 zaměstnanců. ... více

Obory: Porcelán a keramika

Mefrit, spol s.r.o.

Mefrit, spol s.r.o.

Výroba smaltéřských frit, keramických frit, smaltů, prášků pro elektrostat. nanášení, keramických pojiv a glazur

více

Obory: Ostatní organizace

MOSER, a.s.

MOSER, a.s.

Moser patří k nejstarším manufakturám v Evropě, jejichž věhlas je založen na dokonalém zvládnutí procesu ruční výroby, na originálním designu a mimořádné kvalitě výrobků.

Nápojové kolekce, interiérové doplňky a umělecké rytiny Moser v charakteristických barvách a osobitých tvarech patří v oblasti ruční výroby luxusního křišťálu mezi nejlepší díla na světě.

Sklárna MOSER, a.s. se stala členem prestižního francouzského sdružení Comité Colbert
TISKOVÁ ZPRÁVA

více

Obory: Užitkové sklo a ostatní sklo

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Stálá expozice minulosti a přítomnosti českého sklářství, šperkařství a jablonecké bižuterie
Tématické výstavy

více

Obory: Ostatní organizace

Owens - Illinois

Owens - Illinois

Společnost Owens-Illinois, Inc. vznikla v roce 1929 sloučením společností Owens Bottle Company a Illinois Glass Company. S provozy v 21 zemích je společnost O-I největším výrobcem skleněných obalů na světě. Tato společnost má ústředí v Perrysburgu ve státě Ohio, USA a zaujímá přední místo na trhu ve všech čtyřech oblastech, ve kterých působí Asii/Tichomoří, Evropě, Latinské Americe a Severní Americe. Mateřskou společností a zároveň jediným vlastníkem společnosti O-I Sales and Distribution Czech Republic, s.r.o. je společnost O-I Manufacturing Czech Republic, a.s., která se zabývá výrobou obalového skla. V České republice má společnost O-I dva závody v Novém Sedle na Karlovarsku, kde se vyrábí barevné sklo, a v Dubí na Teplicku, kde se vyrábí sklo bílé. Společnost O-I se zaměřuje na rozvoj partnerských vztahů se zákazníky, aby lépe porozuměla jejich trhům a dokázala vyvinout obalová řešení umožňující odlišení jejich značky na trhu. Díky katalogu tvarů, vzhledu a barev a dalším chystaným inovacím, společnost O-I zákazníkům nabízí nekonečné ... více

Obory: Obalové sklo


RSS kanál | XML Sitemap | Mapa webu | Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

ASOCIACE SKLÁŘSKÉHO A KERAMICKÉHO PRŮMYSLU ČR 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.