AGC v Teplicích znovu zapálil pec

Hlavní stránka / novinky / AGC v Teplicích znovu zapálil pec

24.3.2014

Po téměř dvouroční rekonstrukci společnost AGC Flat Glass Czech v Teplicích-Řetenicích opět zapálila hořáky na výrobní lince R1. Investice do vylepšení linky přišla na více než dvě miliardy korun a umožní firmě rozšířit výrobu plochého skla určeného pro automobilový průmysl. V provozu, který bude výrazně šetrnější k životnímu prostředí, vzniklo 80 nových pracovních míst.

AGC Flat Glass Czech„Rekonstrukce linky R1 nám umožní další zvýšení výroby plochého skla pro automobilový průmysl, po němž poptávka neustále roste. Tato investice patří v současné době k jedné z největších v rámci skupiny AGC. Jsme hrdí na to, že se uskutečnila právě v České republice a konkrétně v Teplicích,“ řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe. První sklo by měla linka vyrobit ve druhé polovině dubna. Její kapacita bude 500 tun skla denně.

Zrekonstruovaná linka, která je jednou ze tří v závodě v Řetenicích, bude jedním z nejmodernějších zařízení svého druhu ve sklářském odvětví. „Dojde ke snížení energetické náročnosti výroby skla a také k významnému snížení emisí oxidů uhlíku, dusíku, síry a prachových částic,“ dodal ředitel závodu v Řetenicích Jiří Jangl. Investici do úsporných technologií podpořila také Evropská unie z fondů LIFE+ a SILC. Dotace například umožnila instalovat zařízení na využití zbytkového tepla pro ohřev plynů pro vytápění sklářské vany.

AGC Group investovala v Česku do svých závodů na výrobu skla už více než 20 miliard korun. V současné době probíhá například také rozšíření závodu AGC Automotive v Chudeřicích u Bíliny za více než 100 milionů korun. AGC Group u nás vlastní vedle závodu v Řetenicích a Chudeřicích další čtyři výrobní závody.

Zdroj: Tisková zpráva AGC Flat Glass Czech z 24. 3. 2014 (www.agc-glass.eu)
 


RSS kanál | XML Sitemap | Mapa webu | Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

ASOCIACE SKLÁŘSKÉHO A KERAMICKÉHO PRŮMYSLU ČR 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.