Bižuterie - základní učebnice zbožíznalství

Hlavní stránka / Bižuterie - základní učebnice zbožíznalství

pod vedením Ing. Jiřího Kouckého, CSc., zpracoval kolektiv autorů ve složení: Ing. Jaroslav Bahník, Ing. Josef Erban, Ing. Antonín Hudec, CSc., Josef Křepinský, Ing. Jiří Koucký, CSc., Ing. Vladimír Maryško, Ing. Zdeněk Štěpán

Cena publikace je 960 Kč

Rok vydání: 2005

Publikace je pojata jako základní učebnice zbožíznalství, tj. zahrnuje přehled pouze nejdůležitějších oblastí oboru. Vzhledem k tomu, že je určena širokému okruhu spolupracovníků, kteří s ohledem na své zaměření (obchod, ekonomika) nemusí mít hlubší technické vzdělání, omezuje se zejména v oblasti technických, fyzikálních a chemických údajů pouze na ty skutečnosti, které jsou pro pochopení určitých souvislostí a pro znalosti o výrobku skutečně nezbytné. Toto si vyžádalo určité zjednodušení a popularizaci řady pojmů a zákonitostí, jichž si jsou autoři plně vědomi.

Učebnice zahrnuje i některé základní informace o technologii výroby, ale pouze v rozsahu, který je nezbytně nutný pro pochopení podstaty charakteru zboží. V tomto ohledu se jednotlivé kapitoly dosti odlišují podle charakteru komodity, např. v oblasti kovové bižuterie je tento aspekt nutně obsáhlejší, než u ostatních kapitol. Rovněž technologie, které jsou společné pro dva nebo více druhů výrobků jsou v publikaci uvedeny pouze v kapitole, kde hrají stěžejní roli.

Tato publikace je určena především pro čtenáře, přicházející poprvé do styku se svébytným a specifickým oborem, kterým bezpochyby je výroba bižuterie a jejích komponent. Zároveň může sloužit jako základní výukový materiál pro studenty středních škol, jejichž náplň s uvedeným oborem souvisí, a zejména pro studenty Technické university Liberec v předmětu "Bižuterní zbožíznalství".


knihu lze objednat v sekretariátu Svazu výrobců bižuterie, Jablonec nad Nisou
knihu lze koupit přímo nebo zaslat na dobírku

 

Objednávky:

na adrese Svaz výrobců bižuterie, U přehrady 61, 466 23 Jablonec nad Nisou
telefonem +420 483 513 547 (fax: +420 483 513 547)
e-mailem svb@svbi.cz
 


RSS kanál | XML Sitemap | Mapa webu | Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

ASOCIACE SKLÁŘSKÉHO A KERAMICKÉHO PRŮMYSLU ČR 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.